„…Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem…”

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia po raz kolejny stały okazją do spotkania naszego brata chev. Jerzego Korwin Małaczyńskiego KLJ-J, z osobami niosącymi stale pomoc bezdomnym i opuszczonym w Strzelcach Opolskich.

Ksiądz Józef Krawiec i p. Antoni Tercha to cisi bohaterowie, którzy nie szczędząc sił i własnego czasu, robią wszystko, aby odmienić los wielu tych, którzy z różnych przyczyn, nie mają dzisiaj własnego domu. Prowadząc Stowarzyszenia Barka i Przytulisko w Strzelcach Opolskich, wspierają na co dzień osoby dotknięte przez los, które to, albo poprzez życiowe zagubienie, albo poprzez inne przyczyny, zmuszone są żyć poza rodzinnym domem.

Do nich zaadresowana została pomoc materialna (finansowa i rzeczowa), która nasz brat, przekazał w/w liderom Stowarzyszenia. Była tam żywność (w tym  produkty na wigilijną wieczerzę), odzież zimowa (koszule, bluzy, kurtki a nawet garnitur),  środki czystości i do higieny osobistej.

Spotkanie w Barce było także okazją, aby wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewać Apel Jasnogórski. Chev. Jerzy Korwin Małaczyński przekazał od naszego Zakonu, mieszkańcom Barki i korzystającym z Przytuliska, najlepsze świąteczne i noworoczne życzenia.